Nosiče kontejnerů Portýr


PORTÝR je ideální pro provozy využívající traktor či traktory (ať už jej vlastní nebo najímají externě), jelikož umožňuje jeho využití i v období, kdy to sezonně nebývá obvyklé. Konstrukčně jsou nosiče PORTÝR mimo jiné určeny pro manipulaci s kontejnery, které jsou definovány staršími typy hákových, řetězových a třmenových nosičů (AVIA, TATRA apod.).

Nosiče kontejnerů PORTÝR jsou vyráběny a dodávány v deseti provedeních o nosnostech od 2 do 20 tun (o celkové hmotnosti od 2,7 do 27 tun), přičemž pro všechny tonáže je typická robustní konstrukce, četné bezpečnostní prvky a moderní funkčnost, která výrazným způsobem ulehčuje práci obsluze. V závislosti na konkrétním typu nosiče se odvíjí i počet náprav – od jedné do tří. Nosiče kontejnerů PORTÝR jsou homologovány na rychlost 40 km/hod (resp. 25 nebo 60 km/hod), disponují mechanickou či hydraulickou podpěrou oje (oje je výškově nastavitelné), automatickou parkovací brzdou, hydraulickým resp. pasivním zajištěním kontejneru a polyuretanovým lakováním (odstín barvy je na přání zákazníka). Pohon zdvihacího mechanismu funguje zpravidla tzv. napřímo přes hydraulické okruhy traktoru (jednoduché řešení bez zdvojených funkcí) nebo přes čerpadlo poháněné kardanem z traktoru – tento systém lze ovládat dálkovým bezdrátovým elektrickým ovládáním přímo z kabiny traktoru. K dispozici je bohatá volitelná výbava – ať už jde o výběr typu kol nebo závěsných mechanismů apod. Dle potřeb zákazníka je možné PORTÝR vyrobit a dodat samostatně nebo včetně kontejneru.

Výhody nosičů kontejnerů PORTÝR od WTC Písečná:

  • Nosníky podvozku z uzavřených silnostěnných profilů.
  • Snížené těžiště pro snadnější natahování kontejneru.
  • Vysoká variabilita – pro agregaci různých kontejnerů.
  • Používáme pouze kvalitní české mechanismy a komponenty (záruka deklarovaného výkonu).

 

Portfolio nosičů kontejnerů PORTÝR zahrnuje celou řadu návěsů od nejmenšího jednoosého s nosností 2,1 tuny a výškou háku 900 mm až po největší tříosý návěs s nosností 20 tun a výškou háku 1570 mm.

Podrobnější technické informace všech modelů naleznete v prospektu.