Těžké manipulátory

Zde není prostor pro kompromisy. Řada nejtěžších manipulátorů Vám poskytne dostatečnou rezervu i pro ty nejtěžší práce na největších provozech, kde se zabývají nakládkou tisíců tun materiálu, včetně pohybu na polních hnojištích nebo silážních jamách. Rám o šířce 2,5 m dává manipulátoru dostatečnou stabilitu. Veškeré komponenty jsou navrženy na tvrdé podmínky. Tedy pokud chcete Kramera postavit těm nejtěžším výzvám, nešlápnete vedle.

Pracovní hydraulika dokáže pracovat až se 187 l/min., které jí axiální pístové čerpadlo dává. Motor Deutz o výkonu až 115 kW (156 k) si dokáže poradit i s těžkou konstrukcí těchto strojů. Má dostatek výkonu, aby ve spolupráci se zesílenou hydrostatickou převodovkou ECOSPEED PRO při maximální rychlosti snížil otáčky až na 1550 ot./min., čímž boří mýty o neúspornosti hydrostatického pohonu při přesunech.

Plně plynulá hydrostatická převodovka ECOSPEED je výsledkem spolupráce Kramera a německého specialisty na převodovky Walterscheid. Toto spojení je zárukou vynikajícího výsledku v podobě převodové skříně, jež dokáže v malé rychlosti precizně nastavit rychlost (včetně plazivých rychlostí) a přitom bez jakéhokoliv řazení dosáhnout max. rychlosti. Výhodou je také brzdný účinek převodovky – pokud nestiskne plynový pedál, manipulátor stojí, i když je zvolen směr jízdy. To šetří brzdový systém a v neposlední řadě pravou nohu obsluhy.

Rám, který je navržen do tvaru U, dokonale tlumí veškeré zkrutné síly. Rameno výložníku je ve spodních polohách vedeno bočními oporami, díky kterým se boční síly nepřenášejí na hlavní čep o průměru 75 mm. Nápravy jsou vybrány z řady pro těžké pracovní stroje a každá z nich má nosnost až 27 tun – o ty se skutečně bát nemusíte.

Programovatelná paměť pozice lopaty poslušně vrátí náklon nářadí vždy do výchozí polohy, to využijete pro ochranu podkladu v halách či naopak na polním hnojišti, kde bývá problém s podkopáváním se. Systém SMART DRIVING je schopný snižovat otáčky po dosažení max. rychlosti.

Je dobré mít vždy vše pod kontrolou. I proto v manipulátoru najdete vždy multifunkční barevný displej, který Vám poskytuje nejen veškeré provozní údaje o stroji, ale obsahuje i palubní počítač nebo indikátor zatížení ramene. Díky displeji pohodlně nastavíte i citlivost reakce hydrauliky, kdy během rovnání palet přece jenom využijete preciznost na rozdíl od práce se zrninami, kde oceníte spíše rychlost nakládky. Vždy máte také možnost pohodlně nastavit průtoky na všech dodatečných hydraulických okruzích.

I pokud nemáte Vašeho Kramera vybaveného systémem centrálního mazání, je zde pouze několik mazacích řad, které usnadňují práci co to jen jde. Standardní interval údržby je při každých 500 mth., takže Vaše práce nebude narušena péčí o stroj příliš často. Na manipulátoru nenajdete žádný filtr pevných částic, pro řešení spalin je zde systém SCR, bez kterého se již moderní stroje neobejdou.

Režim “nakládka”
Obsluha sama vysune rameno výložníku dle potřeby a systém automaticky při spouštění ramene dolů výložník zatáhne na základní úroveň

Režim “stohování”
Při zdvihu a spouštění ramene systém proporcionálně vysouvá a zasouvá rameno tak, že vzniká vertikální zdvih.

Ruční režim
Systém nijak nezasahuje do ovládání, vše je na obsluze.