Kompaktní manipulátory

Hbitý a kompaktní manipulátor, to jsou vlastnosti, které charakterizují manipulátor KT276. Je určen převážně pro menší farmy, které potřebují stroj s perfektní obratností, vynikajícím výhledem a dlouholetou spolehlivostí. Nicméně, nenechá se zahanbit ani v podmínkách velkého podniku, kde má na starosti např. manipulaci kolem živočišné produkce. Motor Kohler si s náročnými provozními podmínkami poradí bez použití jakýchkoliv kapalin na úpravu spalin, za jeho spolehlivost hovoří i záruka 4 roky/4000 mth. Manipulátor lze vybavit od základního modelu až po plně vybavený stroj – přesně Vám na míru.

Na manipulátoru nenajdete žádný systém vstřikování kapalin pro úpravu spalin, všechny systémy v této oblasti jsou bezúdržbové. I díky tomu je denní údržba jednoduchá, většina mazacích míst je ve skupinách, navíc lze na požádání vybavit stroj i centrálním systémem mazání. Spolehlivý motor Kohler je chráněn zárukou 4 roky/4000 mth.

Manipulátor, to je především hydraulika. I zde vládne jednoduchost, pracovní hydraulika je hnaná spolehlivým zubovým čerpadlem. Díky dělenému průtoku ale lze provádět více činností ramene současně, což oceníte především při zdvihu ramene a výsuvu teleskopu výložníku zároveň. Perfektně padnoucí joystick sdružuje až 13 funkcí, včetně volby směru jízdy.

KT276 byl navržen s ohledem na co nejvyšší výkonnost při zachování minimálních rozměrů. Pokud se do omezených prostor nevejdete s větším strojem než 2×2 m, je tu Kramer připraven s variantou 18“ kol a snížené kabiny. Pokud je však na prvním místě průjezdnost a přehled, manipulátor dostane 20“ kola a zvýšenou kabinu pro dokonalý přehled.

Režim “nakládka”
Obsluha sama vysune rameno výložníku dle potřeby a systém automaticky při spouštění ramene dolů výložník zatáhne na základní úroveň

Režim “stohování”
Při zdvihu a spouštění ramene systém proporcionálně vysouvá a zasouvá rameno tak, že vzniká vertikální zdvih.

Ruční režim
Systém nijak nezasahuje do ovládání, vše je na obsluze.